تبلیغات
فیلم
وبلاگ من
وبلاگ من
ایمیل من
[yahoo]

نویسندگان
هادی (12)

موضوعات
عمومی (12)

ماهنامه
اسفند 1384 (1)
بهمن 1384 (4)
دی 1384 (2)
آذر 1384 (4)
آبان 1384 (1)

صفحات


جستجو
جستجو در بلاگ


دوستان

آمار وبلاگ ..
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل بازدید ها :
كل نظر ها :
كل مطالب :04:12 ق.ظ<-یکشنبه 27 آذر 1384<-یکشنبه 27 آذر 1384

 
هالیوود امیدورا است رکورد فروش سال 2004 شکسته شود
کارشناسان سینمای آمریکا ابراز امیدواری کردند که فیلمهای امسال به موفقیتی فراتر از سال 2004 دست یابند .
به گزارش خبرنگارسینمایی " مهر" مدیران سالنهای سینما درآمریکا ازموفقیت فیلمها درسال جاری ابرازرضایت کرده وخاطرنشان کردند که امید بسیاری به موفقیت فیلمهایی دارند که درحال حاضردرنوبت اکران به سرمی برند .
ازجمله فیلمهایی که امید بسیاری به کامیابیشان وجود دارد می توان به آثاری چون " کینگ کنگ " به کارگردانی " پیترجکسون " اشاره کرد . این درحالیست که فیلم " هری پاتروجام آتش "، که اثری دیگرازمجموعه فیلمهای پرفروش پسرک جادوگراست نیزمی تواند درگیشه جادوکند وموفقیت چشمگیری را برای خالقش رقم بزند .
فیلم  تخیلی – فانتزی " تاریخچه نارینا: شیر، جادوگرو کمد لباس " نیز می تواند ازشانسهای فروش باشد . این اثرازحضور" نیکول کیدمن " درنقش محوری سود می جوید.
" پل درگارابیدیان "، مدیرروابط عمومی سالنهای سینمای آمریکا درگفتگویی اعلام کرد:" فیلمهای خوبی درنوبت اکران وجود دارند که می توانند میزان فروش بلیت درسال جاری را افزایش دهند .با این وجود هدف ما شکستن میزان فروش سال گذشته است وبرای نیل به این هدف راه طولانی را درپیش داریم."
 

 

 

 
 
دعواهاى تبلیغاتى در هالیوود [ December 15, 2005 ] 
ایران:جنگ الك بالدوین و همسرش كیم بیسینگر برسر تصاحب و قیمومیت فرزندشان كه یك دختر ۱۰ ساله است، همچنان ادامه دارد و چون هردو بازیگران مطرح ۲۰ سال اخیر هالیوود هستند، به خوراك اول مطبوعات آمریكا بدل گشته است.
در این میان كار دو طرف به تندترین و عجیب ترین ادعاها كشیده شده است، به طورى كه این هفته وكیل بالدوین (بازیگر فیلم هایى مثل «شكار اكتبر سرخ» و «كولر») به قاضى دادگاه گفت كه بیسینگر آنقدر ذهن دخترش (به نام آیرلند) را مسموم كرده است كه تا پدرش را درچند فرسخى خود مى بیند پا به فرارمى گذارد و انگار هیولا را دیده است.وكیل بیسینگر ۵۲ ساله نیز كه موكلش اسكار ۱۹۹۷ را به خاطر بازى در فیلم «محرمانه لس آنجلس» برد، به نوبه خود گفت كه بالدوین و اطرافیانش یك سیستم و روش ترور شخصیت را براى خارج كردن وى به راه انداخته اند و دراین میان تنها چیزى كه از یاد رفته شخص آیرلند است.
 
 

 
 
240210.jpg
ایران:بازیگر محبوب «تیم برتون» غیرمتعارف ترین كارگردان ،۱۷ ۱۸ سال اخیر هالیوود، همیشه جانى دپ بوده است.در نتیجه وقتى این هفته خبر رسید كه برتون براى فیلم جدیدش احتمالاً باب همكارى با جیم كرى بازیگر سرشناس كارهاى كمدى _ اجتماعى را گشوده است، خیلى ها متعجب شدند. كارگردانى كه تا به حال با دپ امثال «ادوارد دست قیچى»، «ادوود»، «اسلیپى هالو» و «چارلى و كارخانه شكلات» را ساخته است، براى پروژه تازه اش رابرت ریپلى و زندگى او را دستمایه كارش قرارداده است. ریپلى یك كاریكاتوریست ورزشى بود كه وقتى ایده ها و دوره شكوهش تمام شد، كمى تا قسمتى دیوانه شد و رو به ایده هاى مرموز و دیوانه وار آورد و به سفر در سطح جهان دست زد و هرجا براى خود ماجرایى مى آفرید و بر اساس آن نقاشى و طرح هایش را مى كشید.برتون نوشتن سناریوى این كار را به لرى كاراژفسكى و اسكات الكساندر سپرده است و این دو فیلمنامه نویس پیشتر روى «ادوود» و «مردى درماه» (از تنها كارهاى جدى كرى) با یكدیگر همكارى كرده بودند.
 
 
 
 
ایران:پیتر جكسون كه «كینگ كنگ» او و بهتر بگوییم بازسازى این فیلم كلاسیك هالیوود به دست وى، او را باز در صدر اخبار نشانده، طى ۱۰ ماه اخیر ۷۰ پوند از وزن بدنش كاسته است.
خالق تریلوژى چندین و چند اسكارى و خبرساز «ارباب حلقه ها» این مطلب را طى هفته جارى و به مناسبت آغاز نمایش عمومى فیلم كینگ كنگ در بخشهایى از جهان در حضور خبرنگارانى كه هیكل قدرى لاغر شده او را با تعجب مى نگریستند، بیان داشت.
جكسون۴۴ ساله گفت كه «كار» بیشترین سهم را در تراشیده شدن نسبى هیكل وى داشته است.
زیرا روزهایى متمادى به مدت ۲۱ ساعت به كار ادیت و تنظیم نهایى فیلمش مشغول بوده است.
ظاهراً كینگ كنگ با آن هیكل عظیم الجثه رعب آور، خاصیت لاغر كنندگى را نیز براى افراد دارد!
 
 
 
 
 
آفتاب : فیلم‌نامه «هری‌پاتر» جدید را استیو كلاوس می‌نویسد.به گزارش سایت اینترنتی فیلم استو این فیلم‌نامه‌نویس موفق دوباره به قطار مجموعه فیلم فانتزی و نوجوانانه «هری پاتر» می‌پیوندد.
كلاوس فیلم‌نامه اقتباسی «هری‌پاتر و شاهزاده هم‌خون» را براساس قصه كتاب جی‌كی رولینگ به همین نام می‌نویسد. كلاوس در طول چند سال گذشته فیلم‌نامه 4 قسمت اول این مجموعه فیلم موفق را نوشت. «هری پاتر و جام آتش» هم كه اینك با موفقیت روی پرده سینماهاست، براساس فیلم‌نامه او ساخته شده است.
اما پاییز گذشته كلاوس به دلایلی كه برای كسی فاش نشد، اعلام كرد كه فیلم‌نامه پنجمین قسمت این مجموعه فیلم را نمی‌نویسد. همین مساله باعث شد تا كمپانی برادران وارنر برای نگارش فیلم‌نامه «هری‌پاتر و دستور ققنوس» (كه سال 2007 اكران عمومی می‌شود) از مایكل گلدنبرگ دعوت به همكاری كند. معروفترین كار این نویسنده تا به امروز فیلم‌نامه علمی – تخیلی «تماس» (كار رابرت زمه كیس با بازی جودی فاستر است.)
كلاوس زمانی كه از همكاران خود در مجموعه «هری پاتر» جدا شد، اعلام كرد می‌خواهد به سراغ كار بر روی پروژه‌های متفاوت برود. از جمله كارهای او كارگردانی یك فیلم سینمایی براساس فیلم‌نامه‌ای از خودش بود. اما این كارگردان می‌گوید نتوانست خواسته‌های خود را عملی كند و همین مساله باعث بازگشت دوباره او به پروژه «هری پاتر» شد.
«هری پاتر و جام آتش» كه 4 هفته قبل به روی پرده سینماها رفت، تا به حال در سطح بین‌المللی بیش از 700 میلیون دلار فروش كرده است.

 
 
 
 
 
آفتاب : فیلم تاریخچه نارنیا: شیر، جادوگر و کمد لباس با فروشی معادل 67 میلیون دلار در نخستین هفته اکران،هری پاتر را از صدر جدول فروش هفتگی به زیر کشید.
این اثر که نام اندرو آدامسون را در مقام کارگردان دارد با استقبال چشمگیری از سوی مخاطبان مواجه شد، به طوری که نام این اثر به عنوان دومین فیلم پرفروش تاریخ در ماه دسامبر ثبت شد. فیلم "ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه" با کسب 73 میلیون دلار مقام نخست فروش ماه دسامبر را از آن خود کرده است.
تاریخچه نارنیاکه با بودجه 180 میلیون دلاری ساخته شده، در 3 هزار و 616 سالن سینما به نمایش درآمد و با فروش چشمگیری مواجه شد. "تاریخچه نارنیا" داستان کودکانی را روایت می‌کند که در طول حملات هوایی آلمان در جنگ جهانی دوم از والدین‌شان جدا شده‌اند. دولت برای اینکه امنیت بچه‌ها را تامین کند، آنها را به کشور دیگری می‌فرستد و در آنجاست که ماجراجویی‌های این کودکان آغاز می‌‌شود. تیلدا سوینتون، راپرت اورت، داون فرنچ و جورجی هنلی از جمله هنرپیشگانی هستند که در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند.
فیلم "سیریانا" واپسین ساخته استفن گاگان با فروش 12 میلیون دلار به جایگاه دوم جدول فروش دست یافت. این اثر سیاسی که با بودجه 50 میلیون دلاری ساخته شد از حضور هنرپیشگانی چون مت دیمون و جورج کلونی در نقش های محوری سود می‌جوید.
فروش فیلم "هری پاتر و جام آتش" محصول شرکت فیلمسازی برادران وارنر این هفته با افت 48 درصدی همراه بود. بدین ترتیب جادوگر نوجوان سینما با کسب 10 میلیون دلار در چهارمین هفته اکران به مجموع فروش 244 میلیون دلاری دست یافت. این اثر که چهارمین فیلم از مجموعه آثار "هری پاتر" به شمار می‌رود با بودجه 150 میلیون دلاری ساخته شده و شاهد ایفای نقش بازیگرانی چون دنیل رادکلیف و اما واتسون است.
در این میان فیلم "به وظیفه عمل کن" محصول جدید شرکت فیلمسازی فاکس قرن بیستم به فروش شش میلیون دلاری دست یافت. این اثر که بر اساس زندگی جانی کش ساخته شده، چهارمین هفته نمایش را پشت سر می‌گذارد.


 
 
char55.jpg
آفتاب : چارلیز ترون هنرپیشه آفریقایی تبار سینمای هالیوودی جایگزین آنجلینا جولی برای بازی در آخرین فیلم جیمزباند شد.
هونوبلکمن، جین لی مور از دیگر نامزدهای ایفای این نقش بودند که قرعه به نام ترون آفریقایی افتاد. این دومین هنرپیشه برنده جایزه اسکار است که همانند هال بری در سری فیلم‌های جیمز باند نقش آفرینی خواهد کرد.
پیش از آن آنجلینا جولی به عنوان ایفا کننده این نقش برگزیده شده بود ولی به علت اینکه ترون چهره‌ای مناسب‌تر دارد برای ایفای این نقش برگزیده شد. چارنیر ترون متولد 1977 در شمال آفریقا است.
وی در سال 2003 به خاطر فیلم هیولا جایزه اسکار رااز آن خود کرد.در سال 2005دو فیلم با نام‌های کشور شمالی و Aeon Flux از وی اکران شد.
وی هم اکنون مشغول بازی در فیلمی دیگر با نام شغل ایتالیایی است این فیلم تا اوایل سال 2006 اکران می‌شود.
 
 
 
 
 
n00031889-b.jpg
آفتاب : جنیفر لوپز و مارک آنتونی زوج پرآوازه هالیوود مجبور شدن صحنه فیلمبرداری اثر اخیر خود El cantante در نیویورک را ترک کنند، زیرا آتش به محل اقامت آنها حمله برده است.
این زوج که از اوایل این هفته مشغول ضبط زندگی نامه هکتور لاوو بوده‌اند، بعد از این که یک سیم در محل اقامت لوپز اتصالی می‌کند و آن را به آتش می‌کشد محل فیلمبرداری این اثر را ترک می‌کنند.
ضبط این اثر متوقف نشده است و لوپز بعد از گذشت 3 روز برای برآورد میزان خسارت به محل آتش سوزی برگشته است.
 

 
 
hollywood , سه شنبه 22 آذر 1384 - ساعت 17:34
سایت الکترونیکی filmthreat.com این ستاره را به علت فاجعه بارداری نامزدش قبل از ازدواج کلیسایی و سخنرانی‎هایش جهت بشارت مردم به علوم کاذبه بی‎هویت‎ترین ستاره ارزیابی کرده است.

هموطن آنلاین – تام کروز و همسر باردار وی کتی هلمز در نظرسنجی که اخیرا به انجام رسیده بی‎هویت‎ترین و ضعیف‎ترین ستاره‎های هالیوود نام گرفته‎اند.
سایت الکترونیکی filmthreat.com این ستاره را به علت فاجعه بارداری نامزدش قبل از ازدواج کلیسایی و سخنرانی‎هایش جهت بشارت مردم به علوم کاذبه بی‎هویت‎ترین ستاره ارزیابی کرده است.
در این سایت خبری نوشته شده:
" فیلم اخیر اسپیلبرگ قسمتی از فروش خود را مدیون رفتارهای نابخردانه تام کروز است. حقیقتا کروز اینبار جهان را به جان هم انداخته است و نه تنها در فیلم "جنگ جهانیان" که در دنیای واقعی نیز آرامش را از مردم سلب کرده است."
هلمز در این نظرسنجی در جایگاه دوم قرار دارد زیرا فیلم "بت من به میدان می‎آید" به خاطر بازی ضعیف او با شکست مواجه شده است.
ضعف برت راتنر در کارگردانی فیلم "ساعت پرتردد" او را در جایگاه سوم نشانده و سیزمور با رسوایی‎هایی که به بار آورده بود در جایگاه چهارم قرار گرفته است. متاسفانه رتبه پنجم این نظرسنجی به جنیفر لوپز به خاطر بازی در فیلم "مادر شوهر دیو صفت" تعلق گرفته است.
 

 
 
hollywood , چهارشنبه 23 آذر 1384 - ساعت 16:37
ترون هم اکنون تنها گزینه مناسب برای دنبال کردن نقش محبوبه جیمز باند که پیشتر توسط هانر بلک من، جین سیمور و نری هتچر ایفا شده بود می‌باشد
anjelinajoolib.jpg

هموطن آنلاین ـ چالیز ترون هم اکنون آنجلیا جولی را کنار زده و خود را در دل مارتین کمپل کارگردان فیلم جدید جیمز باند، برای ایفای نقشی در آن جای کرده است.
هنرپیشه فیلم «دیو» توانایی خود را به کمپل و دیگر مسئولین کمپانی سونی ثابت کرده است. سایت خبری Scotsman.com در خبری نوشته است ترون هم اکنون تنها گزینه مناسب برای دنبال کردن نقش محبوبه جیمز باند که پیشتر توسط هانر بلک من، جین سیمور و نری هتچر ایفا شده بود می‌باشد.
اگر ترون بتواند این نقش را به دست بیاورد دومین زن زیبای اهل آفریقای جنوبی خواهد بود که در فیلم باند حضور یافته است. هال بری بنده جایزه اسکار و هنرپیشه «روز دیگر بمیر» (یکی از فیلم های باند) برای حضور در فیلم «میهمانی شیطان» مجسمه طلایی اسکار را نصیب خود کرده است.
پیشتر نقش وسپالیند در فیلم «کازینو رویالم اثر جدید 007 به جولی پیشنهاد شده بود ولی از آنجا که جولی به اندازه کافی در بازی خود خشونت نداشت این نقش به او سپرده نشد.

 
 
 
avr.jpg
مرجع : خبرگزاری سلام
آفتاب: آوریل لاوین خواننده پرطرفدار و نوجوان عصر حاضر قرار است در فیلم دسته نقش کوچکی در مقابل ریچارد گر بازی کند.
اندرولائو کارگردانی این اثر را برعهده دارد. این فیلم داستان یک افسر فدرال که در جست‎وجوی زنی (کلیر دینز) که به احتمال قوی درگیر قاچاق زن و ترویج فحشا می‎باشد را به تصویر کشیده است.
با توجه به اخبار MTV، آوریل چند روزی برای ضبط صحنه‎هایی از این فیلم به مکزیکو سفر خواهد کرد. او در این فیلم نقش دختر ویلیام شانتر را برعهده دارد.
هنوز مشخص نیست اندرو لائو چرا آوریل را برای ایفای این نقش انتخاب کرده است. به نظر عده کثیری از منتقدان او نمی‎تواند به خوبی از پس این نقش بربیاید و باعث شکست فیلم خواهد شد.
 
 
 
 
jen-an.jpg
مرجع : خبرگزاری سلام
آفتاب : وکلای جنیفر آنیستن بعد از مطلع شدن از پخش تصاویری از زندگی خصوصی جنیفر آنیستن در بازار که او را با لباس منزل در حال آفتاب گرفتن نشان می‌دادند تهدید کردند پخش کننده این تصاویر را به پای میز محاکمه خواهند کشید.
این هنرپیشه،رسانه‌ها و مطبوعات را تهدید کرد که در صورت خرید این عکس‌ها و انتشارشان ، آنها را وادار به پرداخت غرامت سنگین خواهد کرد.
وکیل آنیستن در نامه‌ای الکترونیکی به شرح ذیل از مردم خواست تا فردی که مسئول پخش این تصاویر است را به او معرفی کنند.
در این نامه نوشته شده: «اگر به شما پیشنهاد خرید، چاپ و یا دیدن این عکس‌ها شد لطفا اسم فروشنده و مسئول پخش آنها را به آدرس زیر بفرستید و مژدگانی دریافت کنید. مطمئن باشید پخش کننده این تصاویر نمی‌تواند از لحاظ قانونی برای شما مشکلی به وجود بیاورد و شما با معرفی او خدمت بزرگی به خانم آنیستن، هنرپیشه محبوب خود کرده‌اید».
پیشتر در سال 2002 آنیستن مجله «انتشارات مردانه جهان» که عکس‌های نیمه عریان او را چاپ کرده بود به دادگاه کشید و از او غرامت سنگینی گرفت.
 
 
 
 
ایران:یك انتقاد بزرگ وارده به «خاطرات یك گیشا» اپیك جدید هالیود این است كه چرا از بازیگران اغلب چینى براى ایفاى رل زنان پرشمار ژاپنى حاضر در قصه استفاده شده است.
راب مارشال كه با كارگردانى مبتكرانه اش فیلم موزیكال «شیكاگو» را به برنده اصلى جوایز اسكار ۲۰۰۳ بدل كرد و حالا فیلم «گیشا»یى خود را لااقل به لحاظ خبرسازى به همان سطح رسانده است، در توضیح پیرامون استفاده از گونگ لى و ژانگ ژى اى چینى براى ترسیم سینمایى رمان آرتور گولدن مى گوید: «اگر آنها را استخدام كردیم، به سبب مهارت ها و توانایى شان براى ایفاى این نقش ها و البته شبیه بودن قیافه چینى ها با ژاپنى ها بود و هیچ دلیل سیاسى و سبب جنبى خاصى نداشت.»
با این حال خیلى ها مى گویند از آن جا كه چین طى بخشى از دهه ۱۹۳۰ تحت اشغال ژاپنى ها بوده و خصومت دو كشور بابت آن رویداد پایدار است، طبیعى است كه كار مارشال فقط آن عنادهاى سیاسى را شدیدتر و فروش فیلم را در هر دو كشور و بخصوص ژاپن كمتر كرده باشد.
 
 
 
افسانه زورو     
 
 
         

خلاصه فیلم:

سالها از ازدواج آلخاندرو دلاوگا (آنتونیو باندراس)و دختر مورد علاقه اش النا(کاترین زتاجونز)گذشته و آنها یک پسر ده ساله به نام واکین(آدریان آلونسو)دارند که به زندگی عاطفی و خانوادگی شان گرمای زیادی بخشیده.

آلخاندرو هنوز کمک به فقرا را فراموش نکرده و هر از گاهی در هیبت زورو،برای نجات آنها اقدام میکند اما داشتن خانه و خانواده موجب شده که او کم کم تمایل پیدا کند تا برای همیشه زورو،لباس و ماسک سیاه او را کنار گذاشته و خود را بازنشسته کند.

اما حادثه ای همه چیز را تغییر میدهد.در حالی که قرار بوده تا کالیفرنیا به عنوان سی و یکمین ایالت مستقل شناخته شود،گروهی از تاجران و اشراف زادگان سرشناس میکوشند تا با یک نقشه شرورانه از این مسئله جلوگیری کنند تا منافع مادی و مالکیت زمینهای پهناورشان به خطر نیفتد.

آلخاندرو بار دیگر به شکل جدی و مستمر در قالب زورو فرو میرود و به کمک همسرش میکوشد تا توطئه این افراد را خنثی کند و این در حالی است که اشراف زادگان فاسد و طمعکار نیز بیکار ننشسته و به فکر انتقام از خانواده او خصوصا" پسر کوچکش افتاده اند.
 

                                                     ********

کارگردان:مارتین کمپبل

بازیگران:آنتونیو باندراس،کارتین زتاجونز،آدریان آلونسو و....

محصول ۲۰۰۵ کمپانی

Sony Pictures Releasing

تاریخ اکران:

October 28th, 2005

                                                   *********

فروش خوب فیلم ماسک زورو در گذشته باعث شد تا تهیه کنندگانش به فکر ساخت قسمت دوم آن بیفتنویرایش شده در تاریخ - و ساعت -

Designers
LostLord+robotrobot