تبلیغات
فیلم
وبلاگ من
وبلاگ من
ایمیل من
[yahoo]

نویسندگان
هادی (12)

موضوعات
عمومی (12)

ماهنامه
اسفند 1384 (1)
بهمن 1384 (4)
دی 1384 (2)
آذر 1384 (4)
آبان 1384 (1)

صفحات


جستجو
جستجو در بلاگ


دوستان

آمار وبلاگ ..
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل بازدید ها :
كل نظر ها :
كل مطالب :03:02 ق.ظ<-دوشنبه 8 اسفند 1384<-دوشنبه 8 اسفند 1384

 
Hollywood Logo
 
 
ناتالی پورتمن کله‌اش را تراشید   

هموطن آنلاین ـ ناتالی پورتمن گفت با تراشیدن سرش برای بازی در فیلم « د، مثل دشمن خونی» به آرزوی همیشگی خود رسیده است.
او گفت:" من همیشه آرزو داشتم سرم را بتراشم و اکنون دلیل خوبی برای این کار پیدا کرده ام."
این هنرپیشه 24 ساله در ادامه مصاحبه خود در جشنواره فیلم برلین اظهار داشت: "البته، من هنوز به چهره خودم عادت نکرده ام. نکته جالب عکس‌العمل مردم هنگام دیدن من است. آنها به من خیره می‌شوند و از این که دختر کچلی را می‌بینند بسیار تعجب می‌کنند."
پرتمن در این فیلم نقش "اوی" را برعهده دارد که از دست یک جانی که نقاب بر چهره دارد و نقش آن توسط هوگو و یونیک ایفا می‌شود و همه او را با حرف «د» می‌شناسند نجات پیدا می‌کند.
پورتمن در سال 2004 برای حضور در فیلم «نزدیکتر» کاندیدای دریافت جایزه اسکار شد

مایکل جکسون و دادگاهی دیگر 

هموطن آنلاین – دادگاه روز شنبه گذشته حق سرپرستی محض فرزندان مایکل جکسون را از او گرفت.
دادگاه خانواده کالیفرنیا بعد از شکایت دبی رو همسر سابق مایکل جکسون تصمیم گرفت در مورد وضعیت سرپرستی فرزندان آنها، مایکل جونیورو پاریس تجدید نظر کند.
او که از سال 1997 تا 1999 در عقد جکسون پادشاه موسیقی پاپ به سر می‌برد هیچگاه با او زیر یک سقف زندگی نکرد. او در سال 2001 حق سرپرستی فرزندان را به مایکل جکسون واگذار کرد اما در سال2004 به علت اتهامات مایکل جکسون از جمله سوءاستفاده جنسی از کودکان تصمیم گرفت سرپرستی فرزندانش را خود به عهده بگیرد.
او در دادگاه گرایش جکسون به دین اسلام را عامل خطرناکی ذکر کرد و ادعا کرد محافظان مسلمان مایکل جکسون ممکن است جان فرزندان او را به خطر بیاندازند.
با وجود اختلاف شدید بین جکسون و همسرش خانم رو در دادگاه کودک آزاری جکسون شرکت کرد و همسر سابقش را فردی مهربان و فداکار خواند.
جکسون که بعد از اتمام دادگاه خود از سال 2005 در بحرین زندگی می‌کند از زن نامعلومی فرزندی به نام "پرنس مایکل دوم" دارد. جکسون در دهه 60 با دختر الوسین پریسلی ازدواج کرد. اما از او فرزندی ندارد.

سیزمور شهامت پذیرش خطایش را ندارد   
 
هموطن آنلاین – تام سیزمور هنرپیشه دردسرساز "نجات سرجوخه رایان" در مصاحبه‌ای تلویزیونی، هیدی فلیس نامزد سابق خود را عامل اعتیادش به دارهای روان گردان ذکر کرد.
این هنرپیشه که هفته گذشته به علت ممانعت از انجام آزمایش مربوط به اعتیاد و سپس تقلب در آن به مرکز ترک اعتیاد فرستاده شد، خانم فلیس را مسبب تمام بدبختی‌هایش می‌داند. به نظر می‌آید سیزمور هیچ علاقه‌ای به ترک اعتیاد ندارد.
او در مصاحبه با دونی دوتچ در برنامه "ایده بزرگ" فلیس را مسبب اعتیاد شدید خود خواند و گفت:" او مرا با داروهای روان گردان آشنا کرد. تا قبل از آن من هیچگاه از آنها استفاده نکرده بودم. این ماده مخدر من را بسیار جذب کرد.
" از آنجا که بسیار تنها بودم و همسرم نیز مرا ترک کرده بود به دامن این دارو پناه بردم. البته فکر نمی‌کنم فلیس تعمدا قصد آزار رساندن من را داشت.
"علتی که باعث جدایی من از فلیس شد این بود که من نمی‌خواستم دیگر به مصرف مواد ادامه دهم. اما جدایی از فلیس نیز کمکی به من نکرد و من در دام اعتیاد گرفتار ماندم."

بوش از لوکاس قدردانی کرد 

هموطن آنلاین – جرج بوش از جرج لوکاس به علت زحمات بی‌دریغش در زمینه تکنولوژی قدردانی کرد.
کارگردان جنگ ستارگان روز گذشته به علت نوآوری در زمینه جلوه‌های بصری و تکنولوژی در فیلم‌هایش مدال "علم و تکنولوژی" را دریافت کرد.
این کارگردان سینما و رئیس موسسه نور صنعت و جادو در میان 15 نفری بود که به علت اقدامات عظیم آنها از طرف کاخ سفید مورد قدردانی قرار گرفتند.
در مراسمی که به همین منظور در کاخ سفید انجام شد جرج بوش در خطابه‌ای گفت: "روح اکتشاف یکی از توانمندی‌های ملی ما می‌باشد."

 
نگرانیهای جیمز باند قدیم برای جیمز باند جدید  
آفتاب : پیرس برازنان ، هنرپیشه سابق نقش جیمز باند اعلام کرد که دنیل کریگ ، راه طولانی و پر دردسری در پیش دارد.
شکستن دندانهای دنیل کریگ به هنگام فیلمبرداری فیلم کازینورویال باعث شد که گروهی از خبرنگاران به انتقاد ازاین هنرپیشه پرداخته وتوانایی های وی برای ایفای نقش مامور دوصفر هفت را زیرسوال ببرند.
برازنان با تاکید براینکه کریگ ، هنرپیشه توانایی است ، گفت : جریان مطبوعات ما این روزها به سمتی پیش می رود که همه می خواهند درباره توانایی های کریگ تردید کنند درحالیکه او هنرپیشه خوبی است با این وجود به نظر نمی رسد که با پایان فیلمبرداری این اثر ازتجربیات بدست آورده راضی باشد.
برازنان با اشاره به اینکه در زمان حضور درمجموعه آثارجیمزباند بارها وبارها آسیب دیده است ، گفت: " آسیب دیدگی هایم به گونه ای بود که ناگزیر از بخیه زدن می شدم اما درآن زمان اینگونه اخبار درنشریات منتشر نمی شدند. به هنگام فیلمبرداری دریکی ازاین پروژه ها بود که توسط یکی ازبدلکاران آسیب دیدم. زمانیکه شما قرارداد بازی درفیلم جیمزباند را می بندید جراحت های بسیاری را باید تحمل کنید وکریگ نیزازاین قاعده مستثنا نیست

 
ایندیانا جونز 4 در راه است 
آفتاب : استیون اسپیلبرگ خبر ساخت چهارمین فیلم از مجموعه آثار ایندیانا جونز را تائید کرد.
این کارگردان که تا به حال دو تندیس اسکار را در کارنامه هنری‌اش ثبت کرده فیلمبرداری "ایندیانا جونز 4" را از اواخر امسال آغاز می‌کند. این کارگردان در مورد طول مدت فعالیتش روی این اثر اظهار نظری نکرد، اما تاکید کرد که تمایل دارد به ریشه‌هایش در فیلمسازی که همانا سرگرمی است بازگردد.
او گفت: "من ساخت فیلم‌های سرگرم‌کننده را رها نکرده‌ام، اما در طول دهه گذشته نتوانسته‌ام فیلم‌های مورد علاقه‌ام را بسازم و علاقه‌ام را به تاریخ اظهار کنم." اسپیلبرگ در ادامه صحبتهایش گفت: "تصمیم دارم که فیلم "ایندیانا جونز 4" را بسازم و تا آنجا که به من مربوط می‌شود باید بگویم این فیلم از مضمون شیرینی برخودار است و می‌تواند طعم تلخی را که ساخت فیلم "مونیخ" در کام برخی از بینندگان بر جای گذاشت تا حدودی تعدیل کند."
قسمت چهارم "ایندیانا جونز" با حضور هریسون فورد در نقش محوری کلید می‌خورد.

شرورترین هنرپیشه‌هالیوود و ایفای نقش مادر ترزا   
"با وجود این که هنرپیشه‌های زیادی وجود دارند که مایل هستند نقش مادر ترزا محبوب‌ترین چهره قرن حاضر را بازی کنند، اما من معتقد هستم تنها هیلتون برای ایفای نقش زندگی او مناسب می‌باشد."
هموطن آنلاین ـ از پاریس هیلتون خواسته شده ،نقش مادر ترزا راهبه‌ای که تمام عمر خود را وقف خدمت به مردم کرده بود را بازی کند.
تی راجیونا کارگردان هندی با این هنرپیشه تماس گرفته و ایفای این نقش را به او پیشنهاد داده است.
او به سایت خیری MTV.co.uk گفت:" نماینده من در کالیفرنیا با پاریس هیلتون تماس گرفته است.
"با وجود این که هنرپیشه‌های زیادی وجود دارند که مایل هستند نقش مادر ترزا محبوب‌ترین چهره قرن حاضر کسی که مردم را از ته قلب دوست داشت را بازی کنند، اما من معتقد هستم تنها هیلتون برای ایفای نقش زندگی او مناسب می‌باشد."

جیمز باند از اتهام قتل مبرا شد 

هموطن آنلاین ـ اروین آلن هنرپیشه سابق نقش جیمزباند در دادگاه روز گذشته انگلستان از اتهام به قتل رساندن همسرش مبرا شد.
این هنرپیشه 71 ساله که در فیلم‌های «در خدمت پنهانی اعلی حضرت» و «جاسوسی که من را دوست داشت» نقش مرد شروری را بازی می‌کرد، به علت کافی نبودن مدارک از اتهام قتل چم لانگ آلن مبرا شد.
جام لانگ 49 ساله اهل تای چند روز بعد از تقاضای به سرپرستی گرفتن 3 فرزندش و عدم دادن اجازه ملاقات آنها به آلن در گاراژ منزلش به طرز وحشتناکی سلاخی شد.
شوشتا سارکاز وکیل آلن در مصاحبه‌ای از طرف این بوکسور-هنرپیشه گفت:" خوشحالم که این ماجرا به خوبی به پایان رسیده است و من در واقعه قتل همسرم بی‌گناه شناخته شده‌ام.
"امیدوارم پلیس اکنون تحقیقات خود را مجددا آغاز کند و قاتل همسرم را تحویل قانون

دی‌نیرو فرشته نجات سیزمور 
"من از سال 2001 به مصرف انواع دیگر مواد مخدر روی آوردم اما آنقدر مصرف نمی‌کردم که مریض شوم. من همیشه کارم را خوب انجام می‌دادم و اعتیادم به کسی آسیب نمی‌رساند. "
هموطن آنلاین ـ رابرت دی‌نیرو در دهه 1990 بعد از این که هنگام ضبط فیلم «حرارت» متوجه شد سیزمور به مصرف هروئین اعتیاد دارد سعی کرد او را ترک دهد.
این هنرپیشه که اکنون در مرکز ترک اعتیاد به سرمی برد اعلام کرد دی نیرو ضبط فیلم «حرارت» را به خاطر فرستادن او به مرکز ترک اعتیاد متوقف کرده بود.
سیزمور می‌گوید: "من از سال 2001 به مصرف انواع دیگر مواد مخدر روی آوردم اما آنقدر مصرف نمی‌کردم که مریض شوم. من همیشه کارم را خوب انجام می‌دادم و اعتیادم به کسی آسیب نمی‌رساند.
"دی‌نیرو هنگامی که من مشکلات کاری داشتم به دادم رسید و با بردن من به مرکز ترک اعتیاد آریزونا من را از شر مواد خلاص کرد.
" اکنون از وضعیت خود بسیار متاسفم و امیدوارم بتوانم یک بار دیگر خود را از مصرف مواد خلاص کنم."

 
جاویر باردم در عشق سالهای وبا 
هموطن : فیلم «عشق در زمان وبا» به كارگردانی «مایكل نیول»، كارگردان انگلیسی، محصول كمپانی فیلمسازی نیولاین سینما است.
«جاویر باردم»، بازیگر اسپانیایی قرار است در فیلمی اقتباس شده از رمان «عشق در زمان وبا» نوشته «گابریل گارسیا ماركز» بازی كند.
فیلم «عشق در زمان وبا» به كارگردانی «مایكل نیول»، كارگردان انگلیسی، محصول كمپانی فیلمسازی نیولاین سینما است.
این فیلم برگرفته از رمان مشهوری به همین نام نوشته «گابریل گارسیا ماركز» نویسنده كلمبیایی برنده جایزه نوبل است. این رمان داستان مردی (باردم) است كه عاشق دختری جوان و زیبا می‌شود ولی خواستگاری پولدارتر عشق او را می‌ریابد و او 50 سال آتی زندگیش را صرف رسیدن به مقام و ثروت می‌كند تا شاید در این راه بتواند دختر رویاهایش را بدست آورد و در این میان با زنان زیادی آشنا می‌شود ولی هیچكدام در عین زیبایی و ثروت نمی‌توانند برای او جایگزین عشق اول او شوند.
فیلمنامه «عشق در زمان وبا» را «رونالد هاروود»، فیلمنامه نویس برنده اسكار برای فیلم مشهور «پیانیست» به عهده دارد.
پروژه ساخت این فیلم كه انتظار می‌رود از امسال شروع شود در آمریكای مركزی و شمالی فیلمبرداری خواهد شد.
گفتنی است: «جاویر باردم» در سال 2001 برای فیلم «پیش از اتمام شب» كاندید جایزه اسكار شد. او در سال 2004 در فیلم «دریای درون» ساخته «آلخاندرو آمنابار» ایفای نقش كرد.

بن‌افلك و برادرش در یک فیلم سینمایی 
هموطن : بن‌افلك، بازیگر برنده اسكار قرار است اولین فیلم هالیوودی خود را با حضور «كیسی افلك» برادر كوچك‌تر خود جلوی دوربین ببرد.
«بن افلك»، گفت: من به‌ عنوان كارگردانی كه اولین اثر سینمایی خود را می‌سازد در سینما به‌ دنبال دستیابی به هدفی هنرمندانه هستم كه هیچ جای دیگر امكان دستیابی به آن وجود ندارد.
«افلك» با حالتی طنزآمیز گفت: برای تامین بودجه ساخت این فیلم با مشكلات فراوانی روبرو هستیم آنچنانكه من برای جبران آن از هر موقعیتی حداكثر استفاده را می‌كنم تا آنجا كه فكر كنم تا پیش از شروع فیلمبرداری مرا از كار بركنار كنند.
«افلك» 33 ساله همچنین اخیرا براساس رمان «برو عزیزم برو» نوشته «دنیس لهان»، نویسنده كتاب «رودخانه مرموز» كه «كلینت ایستوود» آنرا تبدیل به فیلم كرده، فیلمنامه‌ای جدید نوشته است.
«كیسی افلك»، برادر كوچك‌تر و 30 ساله بن قرار است تا در كنار «میشل موناگان» در این فیلم جنایی كه محصول كمپانی فیلمسازی «میراماكس» است، ایفای نقش كند.
«كیسی» كه تاكنون در فیلم‌هایی چون «یازده یار اوشن» و «دوازده یار اوشن» بازی كرده، در فیلم «ویل هانتینگ نابغه» كه بن‌افلك برای فیلمنامه آن برنده جایزه اسكار شد، ایفای نقش كرده است.

احیای نقش روزولت توسط دی کاپریو   
مهر :مارتین اسکورسیزی درصدد است در پروژه بعدی‌اش از حضور لئوناردو دی کاپریو در نقش تئودور روزولت استفاده کند.
این کارگردان که در فیلم‌های "دار و دسته نیویورکی‌ها" و "هوانورد" با این هنرپیشه به همکاری پرداخته، او را برای ایفای نقش روزولت در نظر گرفته است.
در ابتدا گفته می‌شد که دی کاپریو تنها در مقام تهیه‌کننده پروژه جدید اسکورسیزی به فعالیت می‌پردازد، اما در حال حاضر شنیده‌ها حاکی از نقش آفرینی این هنرپیشه در این پروژه است. نیکولاس میرز در حال حاضر سرگرم نگارش فیلمنامه بر اساس کتاب "به اوج رسیدن روزولت" است.
این اثر وقایع نگاری روزهایی است که این چهره سیاسی از یک سیاستمدار ساده در نیویورک به فرمانداری روگ رایدرز انتخاب شد و از آنجا به عنوان فرماندار نیویورک معرفی شد و در پی قتل ویلیام مکینلی به عنوان معاون رئیس جمهور در کاخ سفید مستقر شد.
دی کاپریو واپسین بار با فیلم "هوانورد" در عرصه رقابت ها حضور داشت.
جدیدترین پروژه این هنرپیشه "مردگان" نام دارد که در حال حاضر مراحل پس از تولید را طی می‌کند. دی کاپریو در این اثر بار دیگر در برابر دوربین اسکورسیزی قرار گرفت. از دیگر پروژه های این هنرپیشه می‌توان به فیلم های "الماس خون" و "چشم به هم زدن" اشاره کرد.

اولدمن به لیست بازیگران هری پاتر پیوست   
هموطن :گری اولدمن بازیگر انگلیسی در حال رایزنی برای بازی مجدد در نقش «سیر و بلك» در فیلم «هری‌پاتر و فرمان ققنوس» است.
فیلم «هری‌پاتر‌ و فرمان ققنوس» برگرفته از رمانی به همین نام نوشته «جی.كی.رولینگ»، پنجمین قسمت از سری فیلم‌های هری‌پاتر است.
استودیوی برادران وارنر هم ‌اكنون در حال رایزنی با بازیگران اصلی چهارمین قسمت فیلم«هری‌پاتر» است،تا در قسمت پنجم این فیلم و حتی دیگر قسمت‌های آتی نیز ایفای نقش كنند.
«اولدمن» كه در نقش پدربزرگ هری‌پاتر بازی خواهد كرد از قسمت سوم این فیلم با نام «هری‌پاتر و زندان آزكابان» وارد جمع بازیگران این فیلم شد.
اگرچه این نقش در قسمت پیشین این فیلم با نام «هری‌پاتر و حلقه آتش» به شدت كاهش یافته بود ولی در فیلم «هری‌پاتر و فرمان ققنوس» این نقش یكی از نقش‌های كلیدی خواهد

جنیفرلوپز: اسپانیایی هستم 
آفتاب : جنیفر لوپز، از اسپانیایی های آمریکا خواست برای نجات زندگی زنی که بر اثر سرطان خون در حال مرگ است به اهدا مغز استخوان بپردازند.
به گفته پزشکان" جنت اووالز" می تواند با پیدا کردن کسی با پیشینه نژادی مشابه از مرگ نجات یابد . لوپز که از تبار پوئترو ریکان به شمار می رود در این باره گفت : من هم یک زن جوان اسپانیایی هستم ، مثل جنت و می توانم شرایط وی را درک کنم این چیزها باعث می شود وابستگی به نزدیکی مان به یکدیگر را بیشتر درک کنیم.
به گفته مقامات تعداد افراد اسپانیایی در لیست اهدا کنندگان آمریکایی بسیار اندک بوده و آنها امیدوارند سخنان" لوپز" در جذب افراد لازم آن ها را یاری کند.

 
ناتالی پورتمن با نیمی از مونیخ موافق نیست 
آفتاب : ناتالی پورتمن ، هنر پیشه ای که در سرزمین‌های اشغالی به دنیا آمده اعلام کرد با وجود اینکه توانایی استیون اسپیلبرگ را در ساخت فیلم مونیخ می‌ستاید، با مطالب بیان‌شده در نیمی از این فیلم موافق نیست.
این هنرپیشه که در سرزمین‌های اشغالی به دنیا آمده در این باره گفت: من با نیمی از فیلم مونیخ موافق نیستم، اما ساخت فیلم‌های سیاسی به این مفهوم است که شما به نکاتی اشاره کنید که مردم آنها را دوست نخواهند داشت.سیزمور یک بار دیگر به مرکز ترک اعتیاد می‌رود   
 
هموطن آنلاین ـ تام سیزمور هنرپیشه «نجات سرجوخه رایان» بعد از اعتراف به تقلب در نتیجه آزمایش اعتیاد به کانون ترک اعتیاد فرستاده شد.
برطبق رآی دادگاه این هنرپیشه 44 ساله باید 3 سال از عمر خود را در این مرکز بگذراند.
سیزمور معتقد است دادگاه تجدیدنظر در مورد وضعیت او کاری خواهد کرد و بعد از گذشت 6 ماه به او اجازه خواهد داد این مرکز را ترک کند..
سیزمور برای ترک اعتیاد خود به نوشیدن مشروب روی آورده است و هیچکس جلودار او برای ترک نمی‌باشد

تهمتی سنگین برای تام کروز 

هموطن آنلاین ـ تام کروز تهدید کرده از اندرو مورتون بهترین شرح حال نویس دنیا به دادگاه شکایت خواهد کرد.
گفته می‌شود مورتون یک هنرپیشه همجنس‌باز مرد را انتخاب کرده تا از طریق او مسائل مبهم زندگی کروز را در برابر دیدگان همه روشن کند.
مورتون که پیشتر برای تالیف خاطرات پرنسس دیانا کینگ به او کمک کرده بود اکنون پائل براسی هنرپیشه همجنس‌باز و بهترین کارگاه خصوصی لس‌آنجلس را استخدام کرده تا ثابت کند تام کروز همجنس‌باز است.
براسی نامه‌هایی از طرف وکیل کروز که در آن شایعه وجود روابط نامشروع بین او و براسی به ریشخند گرفته شده بود را در اختیار مورتون قرار داده است.
برت فیلدز، وکیل کروز تمام این شایعات را کذب خوانده و در دفاع از خود گفته است: "من این نامه را در ماه نوامبر به براسی نوشتم تا از او بخواهم تنها واقعیات را بر زبان بیاورد و برای جلب توجه مردم قصه‌پردازی نکند.
"او اگر بخواهد از نامه‌های من سوء استفاده کند و به وسیله آنها به مردم القا کند که آقای کروز همجنس‌باز است، او را به پای میز محاکمه خواهم کشاند."

جیمز باند زن دار شد    
آفتاب : تاندی نیوتون هنرپیشه انگلیسی که در سابقه بازی در فیلم معروفی همچون ماموریت غیر ممکن 2 را در کارنامه هنری خود دارد در جدیدترین فیلم خود در نقش مقابل دانیل کریگ در آخرین فیلم از سری فیلم‌های جیمز باند حضور خواهد داشت.
این هنرپیشه 33ساله که در هفتاد و هشتمین جشنواره اسکار با فیلم حادثه حضور خواهد داشت در گفت‌وگو‌یی گفت: بازی در فیلمی همچون جیمز باند که از ماندگارترین سری فیلم‌های هالیوود به شمار می‌رود برای من افتخار بزرگی خواهد بود.
پیش از این هنرپیشگانی همچون اسکارلت جوهانسون، چارلیزترون و آنجلینا جولی برای ایفای این نقش انتخاب شده بودند که به دلایلی از این کار انصراف دادند.
فیلمبرداری فیلم جدید کازینو رویال به کارگردانی مارتین کمپبل از ماه آینده آغاز می‌شود و به احتمال فراوان این فیلم تا اوایل سال 2007 اکران خواهد شد.

اما ترومن اسکار می دهد   
آفتاب : اما ترومن، بازیگر 35 ساله فیلم بیل را بكش یكی از اهداكنندگان جوایز هفتاد و هشتمین مراسم اسكار خواهد بود.
وی تاكنون در فیلم‌های بسیاری حضور موفقی داشته كه از جمله آنها می‌توان به فیلم‌های «پالپ فیكشن» به كاگردانی «كوئنتین تارانتینو» و «بیل را بكش» اشاره كرد. وی برای بازی در فیلم «پالپ فیكشن»، بعنوان نامزد اسكار بهترین بازیگر زن نقش مكمل انتخاب شد.
از این بازیگر هم‌اكنون فیلم «تهیه‌كنندگان» در حال پخش است و در آینده‌ای نزدیك نیز قرار است تا در فیلم «دوست فوق‌العاده» بازی كند. از دیگر فیلم‌های مشهور این بازیگر می‌توان به فیلم‌های «خونسرد باش»، «پی‌چك» و فیلم كمدی و رومانتیك «حقیقت درباره گربه‌ها و سگ‌ها» اشاره كرد.
«ترومن» در این دوره از مراسم اسكار در صف اهداكنندگان جوایز این دوره از رقابت‌ها در كنار بازیگرانی چون «نیكول كیدمن»، «تام هنكس»،«كلینت ایستوود»، «هیلاری سوانك»، «جیمی فاكس»، «ساندرا بولاك»، «مورگان فریمن»، «جسیكا آلبا» و «جنیفر انیستون»، همسر سابق «برد پیت» قرار خواهد گرفت.
گفتنی است: مراسم اهدای جوایز هفتاد و هشتمین مراسم اسكار پنجم مارس (14 اسفند) در سالن كداك هالیوود (لس‌آنجلس) برگزار خواهد شد.

بازیگر پدرخوانده كشته شد 

«ریچارد برایت» یكی از بازیگران آمریكایی كه در هر 3 قسمت فیلم مشهور «پدر خوانده» ایفای نقش كرده بود، بر اثر تصادف با اتوبوس كشته شد.
«ریچارد برایت» در هر 3 اپیزود فیلم «پدر خوانده» حضور داشت و اخیرا نیز در فیلم «سوپرانوس» به ایفای نقش پرادخته بود.
برایت، 68 ساله، شنبه گذشته ساعت 6:30 بعدازظهر هنگام عبور از یكی از خیابان‌های «منهتن» بر اثر تصادف با اتوبوس یك دانشكده خصوصی كشته شد.
به گفته پلیس نیویورك در این رابطه هنوز هیچ‌كس دستگیر نشده ولی تحقیقات همچنان ادامه دارد.
برایت در فیلم «پدرخوانده» در نقش «آل نری» یكی از نیروهای شرور و یكی از بادی‌گاردهای كورلئونه بازی كرده است.
او در زمان حیات خود در فیلم‌های زیادی از جمله «فرار»، «روزی روزگاری در آمریكا» و «در جست‌وجوی آقای گودبار» بازی كرد.

فیلم‌های روز سینمای جهان  
هموطن : برگردان سینمایی کتاب 1997 آرتور گلدون که به مدت دو سال در لیست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز قرار داشت و به 32 زبان از جمله فارسی ترجمه شد.
این روزها با نزدیك شدن به مراسم اسكار تب وتاب فیلم‌های بیشتر شده است ودر این میان برخی از فیلم‌ها سرامدهستند كه ما در این جا به معرفی فیلم‌های منتخب می‌پردازیم..
خاطرات یک گیشا Memoirs of a Geisha
کارگردان: راب مارشال. فیلمنامه: رابین سویکورد بر اساس آرتور گولدن. موسیقی: جان ویلیامز. مدیر فیلمبرداری: دیون بیبه. تدوین: پیترو اسکالیا. طراح صحنه: جان مایهر. بازیگران: ژآنگ زیی[سایوری]، کن واتانابه[رئیس]، میشله یئوه[مامه ها]، گونگ لی[هاتسومومو]، یوکی کادوح[پامپکین]، کائوری مومویی[مادر]، کوجی یاکوشو[نابو].145 دقیقه. محصول 2005 آمریکا.
نامزد اسکار بهترین طراحی صحنه- فیلمبرداری- طراحی لباس- موسیقی- صدابرداری- تدوین صدا، نامزد جایزه آنتونی اسکوئیت- بهترین فیلمبرداری- طراحی لباس- چهره پردازی- بازیگر زن/ ژانگ زیی- طراحی صحنه از مراسم بافتا، برنده گلدن گلوب بهترین موسیقی و نامزد بهترین بازیگر زن/ژانگ زیی و ...
سایوری فرزند یک خانواده فقیر ژاپنی که در دهکده ای ماهیگیری زندگی می‌کنند، به گیشاخانه ای در کیوتو فروخته می‌شود. زیبایی او در گیشاخانه باعث تحریک حسادت هاتسومومو، گیشای ارشد، شده و زمینه ساز رفتار بد وی با سایوری می‌شود. سایوری برای رهایی از چنگ وی، خود را تحت حمایت رقیب او، مامه ها، قرار می‌دهد و بزودی تبدیل به معروف ترین گیشای ژاپن می‌شود .اما نزدیک شدن جنگ جهانی دوم زندگی همه را دگرگون می‌کند.
برگردان سینمایی کتاب 1997 آرتور گلدون که به مدت دو سال در لیست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز قرار داشت و به 32 زبان- از جمله فارسی- ترجمه شد. در سه چهار سال گذشته کارگردان‌های زیادی از جمله استیون اسپیلبرگ برای ساختن فیلمی از روی این کتاب رغبت نشان دادند و چند نفری – برت راتنر، اسپایک جونز و کیمبرلی پیرس- نیز از طرف تهیه کننده ها نامزد کارگردانی آن شدند، اما سرانجام قرعه به نام راب مارشال افتاد که با اولین فیلم بلندش شیکاگو توانسته بود تحسین منتقدان و تماشاگران را به همراه جوایز متعددی- از جمله شش اسکار- کسب کند. به جرات می‌توان گفت که شیکاگو موفق ترین فیلم موزیکال دو دهه گذشته بود و به همین دلیل خاطرات یک گیشا نیز با کارگردانی وی تبدیل به یکی از کنجکاوی برانگیزترین پروژه‌های سال 2005 شد. فیلم با سرمایه 85 میلیون دلار در آمریکا و ژاپن فیلمبرداری شد و بازیگران برای کسب مهارت در زمینه گیشا گری مدت شش هفته تحت آموزش قرار گرفتند. مارشال برای سندیت و اصالت بخشیدن به کارش از لیزا دالبی- مشاور گلدون- دعوت به همکاری کرد، اما حاصل کار با وجود گران سنگ بودن دستاورد وی در گیشه چندان سودآور نبود. خاطرات یک گیشا تا امروز فقط 51 میلیون دلار فروش داشته و از سوی منتقدان اندکی نیز کارگردان به داشتن نگاهی یکسویه متهم شده، اما نامزدی فیلم در شش رشته در مراسم اسکار امسال شاید بتواند بخت مادی آن را نیز بگشاید.
از خط عبور می‌کنم Walk the Line
کارگردان: جیمز منگولد. فیلمنامه: جیل دنیس، جیمز منگولد بر اساس کتاب مرد سیاه پوش و کش: خود زندگی نامه نوشته جانی کش. موسیقی: تی- بون بارنت. مدیر فیلمبرداری:فیدون پاپامایکل. تدوین: مایکل مک کاسکر. طراح صحنه: دیوید جی. بامبا. بازیگران: ژواکین فونیکس[جانی کش]، ریس ویترسپون[جون کارتر]، جینیفر گودوین[ویوین کش]، رابرت پاتریک[ری کش]، دالاس رابرتز[سام فیلیپس]، شلبی لین[کری کش]، تیلر هیلتون[الویس پریسلی]، دان جان میلر[لوتر پرکینز]، لری بگبی[مارشال گرانت]. 136 دقیقه. محصول 2005 آمریکا.
در سال 1955 گیتاریست جوانی که خود را جی. آر. کش معرفی می‌کند در جستجوی شهرت پا به استودیوی سان در ممفیس می‌گذارد. این اولین قدم‌های مردی است که بعدها تاثیر عمیقی بر فرهنگ آمریکا خواهد گذاشت. او با انگشتانش که روی سیم‌های گیتار می‌لغزد، با نگاه‌های برنده و صدایش تصویری از زندگی را ترسیم می‌کند که قبل از آن هرگز شنیده نشده است.
قصه زندگی جانی کش آوازخوان افسانه ای کانتری از زمانی که به همراه الویس پریسلی و جری لی لوئیس به دنبال کسب شهرت بود تا آشنایی اش با جون کارتر محبوبش، آلوده شدنش به مواد مخدر و الکل و سپس زندگی شخصی و حرفه ای همراه با جون در سال‌های بعد.
جانی کش آوازخوانی است بی نیاز از تعریف که در سال 2003 درگذشت، اما تاثیرش بر خوانندگان راک، کانتری، پانک، فولک و رپ هنوز باقی است و شاید تا سال‌های طولانی نیز ادامه پیدا کند، اما از خط عبور می‌کنم که نام خود را از یکی از معروف ترین آلبوم‌های وی گرفته فقط درباره کارهای موسیقیایی او نیست. از خط عبور می‌کنم یک فیلم عاشقانه و موزیکال است که چهره واقعی دنیای موسیقی عامه پسند آمریکا و فرهنگ رایج چند دهه را به نمایش می‌گذارد.
کله شیشه‌ای Jarhead
کارگردان: سام مندس. فیلمنامه: ویلیام برویلس جونیور بر اساس آنتونی سوافورد. موسیقی: تامس نیومن. مدیر فیلمبرداری: راجر دیکینس. تدوین: والتر مرچ. طراح صحنه: دنیس گسنر. بازیگران: جک گایلنهال[سواف]، جیمی فاکس[سایکس]، کریس کوپر[کازینسکی]، پیتر سارسگارد[تروی]. 123 دقیقه. محصول 2005 آمریکا.
 سواف برای فرار از زندگی شوربختانه اش تصمیم می‌گیرد تا به ارتش بپیوندد. با شروع جنگ خلیج او به همراه سربازان دیگر به عراق فرستاده می‌شود. او به همراه هزاران سرباز دیگر که نه دشمن را می‌شناسند و نه از چرایی حضور خود در آنجا مطلع هستند در میان صحرا منتظر رویارویی با دشمن هستند. اما دیگر جنگ ها به مدد تکنولوژی پیشرفته صورت می‌گیرد و تنها کار آنها انجام کارهای پیش پا افتاده است و بزودی جنگ برای این سربازان بدون شلیک یک تیر به پایان می‌رسد.
خاطرات آنتونی سوافورد از جنگ خلیج که در 2003 منتشر شد با تمامی آن چه تاکنون در روزنامه ها خوانده یا در تلویزیون ها دیده اید، تفاوت دارد. سواف از خانواده ای می‌آید که سه نسل آن در خدمت ارتش بوده و طبیعی است که زندگی پرماجرا و تحرک ارتشی را دوست داشته باشد، اما آن چه که او در صحرای عربستان با آن روبرو می‌شود انتظار است و انتظار ...هم چون سربازان کتاب دینو بوتزانی – صحرای تاتارها- که روزها و شب ها در انتظار دشمنی سر می‌کنند که یا دیده نمی شود- پیشرفت‌های تکنولوزیک باعث جنگ از راه دور شده- یا اصولی دشمن چندان جدی در کار نیست.
دلیل Proof
کارگردان: جان مدن. فیلمنامه: دیوید آوبورن، ربه کا میلر بر اساس نمایشنامه ای از دیوید آوبرون. موسیقی: استیون واربک. مدیر فیلمبرداری: آلوین اچ. کاچلر. تدوین: مایک آدزلی. طراح صحنه: الیس نورمینگتون. بازیگران: گوئینت پالترو[کاترین]، انتونی هاپکینز[رابرت]، جک گایلنهال[هال]، هوپ دیویس[کلر]. 99 دقیقه. محصول 2005 آمریکا.
کاترین که پدر ریاضیدانش به تازگی فوت کرده، نگران است که وضعیت روحی وی- رفتاری میان جنون و نبوغ- را به ارث برده باشد. او باید در آستانه بیست و هفتمین سالگرد تولدش- در حالی که از نظر روحی در حالتی شکننده قرار دارد- با رفتار سلطه جویانه خواهرش کلر و ابراز علاقه یکی از شاگردان سابق پدرش به نام هال- که برای بررسی یادداشت‌های وی به منزل شان در رفت و آمد است- رو در رو شود.
خانواده استون The Family Stone
نویسنده و کارگردان: تامس بزوکا. موسیقی: مایکل جیاچینو. مدیر فیلمبرداری: جاناتان براون. تدوین: جفری فورد. طراح صحنه: جین آن استوارت. بازیگران: کلر دنیس[جولی مورتون]، دایان کیتن[سایبل استون]، ریچل مک آدامز[امی استون]، درموت مالرونی[اورت استون]، کریگ تی. نلسون[کلی استون]، سارا جسیکا پارکر[مردیت مورتون]، لوک ویلسون[بن استون]، تایرون جیوردانو[تد استون]. 102 دقیقه. محصول 2005 آمریکا. نام دیگر: تنفر از او Hating Her
خانواده استون که در نیو انگلند زندگی می‌کنند، مطابق معمول هر سال در عید نوئل دور هم جمع می‌شوند. اورت پسر بزرگ خانواده که تصمیم گرفته با دوست دخترش تازه‌اش مردیت ازدواج کند، برای آشنایی با خانواده‌اش او را نیز همراه خود می‌آورد. مردیت با سردی غیر قابل انتظاری از طرف خانواده استون روبرو می‌شود. مردیت از خواهرش می‌خواهد که برای کمک به او در این تعطیلات به وی بپیوندد و با رسیدن او همه چیز بیش از پیش پیچیده می‌شود.
از سری فیلم هایی که همیشه در ایام نوئل روی پرده سینماهای آمریکا می‌رود تا محبت میان اعضای خانواده را استحکام ببخشد؛ با این تفاوت که گروه بازیگران غنی آن این بار می‌تواند توجه بسیاری را به خود جلب کند. دایان کیتن و سارا جسیکا پارکر- سکس و شهر- کسانی هستند که طرفدارانشان از تماشای هر کار تازه آنها چشم پوشی نمی کنند و این برای سرمایه گذاران تکیه گاه خوبی است تا بازیگران تازه کار و احیاناً جوان پسند را نیز به خدمت بگیرند. کسانی چون درموت مالرونی که با فیلم همراه کرایه ای برای عروسی- یک ماه قبل در بخش فیلم‌های روز معرفی شد- توانست طرفدارانی برای خود فراهم کند یا ریچل مک آدامز و لوک ویلسون که برای تماشاگر نوجوان آمریکایی بازیگران شناخته شده‌ای هستند.
 
*************************
 
photo gallery
 image
You may think you're looking at a black and white photo. Look closely, Spider-Man wears a black suit in Spider-Man 3. Tobey Maguire returns in the role of Peter Parker/Spider-Man in Spider-Man 3 com

Movie of the Day
 


Opened: 02/17/2006
Hopeless romantic Julia Jones has finally met the man of her dreams, the very British Grant Fonckyerdoder. But before they can have their "Big Fat Greek Wedding," they'll have to "Meet The Parents," hook-up with "The Wedding Planner"...
 


Movies Opening This Week
 
Opens: 02/24/2006

For over a decade Joey Gazelle has successfully juggled his conflicting roles as both loving family man and a low-level employee of the Italian Perello mob in Grimley, New Jersey.
 

 

 
Opens: 02/24/2006

An unstoppable force of nature, southern matriarch Madea may have finally taken on more than she can chew. She has just been court ordered to be in charge of Nikki, a rebellious runaway, her nieces Lisa and Vanessa are suffering relationship trouble, and through it all she has to organize her family reunion.
 

 
Opens: 02/24/2006

Legend tells of three magic diamonds that--if in the wrong hands--can be united to create a force powerful enough to freeze the sun. When the evil sorcerer Zeebad escapes from his ancient prison, he vows to exact revenge by deep-freezing the earth forever.
 


 
 
Opens: 02/24/2006

Two ex-gangbangers become LAPD police officers embroiled in a precinct scandal rooted in its corruption.
 

ویرایش شده در تاریخ - و ساعت -

Designers
LostLord+robotrobot